Lajme

Aeroporti I Manchesterit mbyll përkohësisht të dyja pistat - shkak rreshjet masive të borës
Lajme

Aeroporti I Manchesterit mbyll përkohësisht të dyja pistat - shkak rreshjet mas…

Aeroporti i Manchesterit mbylli përkohësisht të dy pistat e tij për shkak të reshjeve ...

Zelensky I ka shkruar një letër liderit Kinez Xi Jinping - duke e ftuar atë në tryezën e bisedimeve
Lajme

Zelensky I ka shkruar një letër liderit Kinez Xi Jinping - duke e ftuar atë në …

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, i ka shkruar një letër liderit kinez, Xi Jinp...

Putin urdhëron konfiskimin e projektit ndërkombëtar Sakhalin-1
Lajme

Putin urdhëron konfiskimin e projektit ndërkombëtar Sakhalin-1

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka nënshkruar një dekret për instalim të një operatori...

U dënua me vdekje, dëshira e fundit e tij tronditi botën:
Lajme

U dënua me vdekje, dëshira e fundit e tij tronditi botën:

Një i dënuar me vdekje në pritje të ekzekutimit, kërkoi si dëshirë të fundit një laps ...

Detaje tronditëse: Kështu shfrytëzohen dhe dhunohen seksualisht gratë refugjate të Ukrainës në Gjermani
Lajme

Detaje tronditëse: Kështu shfrytëzohen dhe dhunohen seksualisht gratë refugjate…

Në stacionin Qendror të Berlinit mbretëron një kaos i vërtetë. 10,000 refugjatë mbërri...