Lajme

Kosovari i cili ishte i dënuar për pjesëmarrje në grup terrorist, organizon aktivitet pro-hamasit?
Lajme

Kosovari i cili ishte i dënuar për pjesëmarrje në grup terrorist, organizon akt…

Në Kosovë po organizohet marsh pro Palestinës. Ky marsh do të mbahet nesër në Prishtin...

The Economist: Kryeministri i ri i Sllovakisë mund ta largojë Lajçakun nga dialogu duke e emëruar në qeverinë e tij?
Lajme

The Economist: Kryeministri i ri i Sllovakisë mund ta largojë Lajçakun nga dial…

Një parti e udhëhequr nga një figurë pro-Kremlinit fitoi të dielën zgjedhjet në Sllova...

Afrim Veseli "Ish-eprori i FSK": Kryeministër Kurti mos u bë kaq i lig, shumë i lig
Lajme

Afrim Veseli "Ish-eprori i FSK": Kryeministër Kurti mos u bë kaq i lig, shumë i…

Ish-eprori i FSK-së, Afrim Veseli i ka reaguar kryeministeit Kurti pasi ky i fundit de...

Intervista e REL - Joseph: Kurti dhe Vuçiq përfitojnë nga kriza në veri
Lajme

Intervista e REL - Joseph: Kurti dhe Vuçiq përfitojnë nga kriza në veri

Edward Joseph, ligjërues në Universitetin Johns Hopkins në Uashington, thotë se nuk ka...

Osmani: Kosovës të mos i bëhet trysni në dialog, derisa Vuçiqi fle mbi varreza masive
Lajme

Osmani: Kosovës të mos i bëhet trysni në dialog, derisa Vuçiqi fle mbi varreza …

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka bërë thirrje të mërkurën që vendit të saj të m...

Kurti ia mbyllë gojën Bërnabiqit me disa fjalë, duartrokitje te mëdha në Slloveni!
Lajme

Kurti ia mbyllë gojën Bërnabiqit me disa fjalë, duartrokitje te mëdha në Sllove…

Në panelin e diskutimit të liderëve të Ballkanit Perëndimor, ku po flitet për integrim...