Shëndetësi

Alarmuese! Sëmundjet nga mushkonjat po bëhen gjithnjë e më të rrezikshme në Evropë
Shëndetësi

Alarmuese! Sëmundjet nga mushkonjat po bëhen gjithnjë e më të rrezikshme në Evr…

Mushkonjat që bartin viruse janë zhvendosur në pjesë të reja të Evropës, duke rritur r...

Shkaktarët e kolesterolit të lartë?
Shëndetësi

Shkaktarët e kolesterolit të lartë?

*Dieta ushqimore Konsumimi i shumtë i yndyrave të ngopura mund të shkaktojë kolesterol ...

Plazhi përhap gripin e syve, mjekët apelojnë për kujdes të shtuar!
Shëndetësi

Plazhi përhap gripin e syve, mjekët apelojnë për kujdes të shtuar!

Nëse keni sy të skuqur, me sekrecione, që lotojnë shumë e dhembin mund të jeni prekur ...

A mund të vdesësh nga nxehtësia? Këto janë efektet e vapës në trupin tonë
Shëndetësi

A mund të vdesësh nga nxehtësia? Këto janë efektet e vapës në trupin tonë

Vala rekord e të nxehtit që po godet Evropën nuk ka shenja tërheqjeje. Sipas parashi...

Tumori më agresiv I trurit, glioblastoma , Çka duhet te dini ?
Shëndetësi

Tumori më agresiv I trurit, glioblastoma , Çka duhet te dini ?

Shenjat dhe simptomat e glioblastoma janë: dhimbje koke, të vjella, humbje të kujtesës...

Më në fund, draft projektligji për sigurime shëndetësore drejt finalizimit
Shëndetësi

Më në fund, draft projektligji për sigurime shëndetësore drejt finalizimit

Qytetarët e Kosovës janë ndër të vetmit në rajon që nuk kanë sigurime shëndetësore. ...