Në një lidhje me Trevor Noah? Dua Lipa thyen heshtjen dhe zbulon statusin e saj

Në një lidhje me Trevor Noah? Dua Lipa thyen heshtjen dhe zbulon statusin e saj

Dua Lipa mund të ketë disa rregulla të reja si beqare.

Një javë pasi 27-vjeçarja u pa duke darkuar me moderatorin e ‘Daily Show’, Trevor Noah, këngëtarja konfirmoi statusin e saj romantik.

“Për mua, ky është viti i parë që nuk kam qenë në një lidhje për një kohë shumë të gjatë,” tha ajo gjatë podcast-it të iHeartRadio. “Ka qenë vërtet e mrekullueshme të jesh vetëm dhe mendoj vetëm për veten time dhe jem mjaft egoist.”

Siç vuri në dukje Dua, është një moment në jetën e saj që ajo e ka mirëpritur me krahë hapur pasi ajo “nuk ka pasur kurrë mundësi të mendojë vete”.

“Por kur gjen dikë që të zbut vërtet dhe të qetëson”, shtoi ajo. “Unë mendoj se është gjëja e Luanit – kjo bën një ndryshim të madh.”, tha ajo referuar shenjës së saj të horoskopit.

Ky vështrim i shkurtër i Dua-s në jetën e saj aktuale të dashurisë vjen pas daljes së saj me Trevor-in. Këngëtarja e “New Rules” dhe 38-vjeçari u panë duke shijuar një natë së bashku në New York në fund të javës së kaluar.

Dua ishte në lidhje me Anwar Hadid për dy vjet përpara se të ndaheshin në fund të vitit 2021. Pas ndarjes së saj, siç vuri në dukje ‘Vogue’, ajo ishte “single dhe e kënaqur” dhe më shumë se e lumtur për të përqafuar një kapitull të ri në jetën e saj.

“Disa njerëz në internet thanë: ‘Oh, Dua doli për darkë vetëm, bla bla’, unë e bëj këtë gjatë gjithë kohës,” tha ajo për ‘Vogue’ në maj. Dhe unë mendoj se kjo është e mahnitshme nëse e bëni atë gjatë gjithë kohës. Duhet të jeni të sigurt. Por ishte një hap i madh për mua.”