Pasi konfirmoi pjesëmarrjen në ‘Super Bowl’, Rihanna flet për herë të parë: ndihem nervoze por e emocionuar!

Pasi konfirmoi pjesëmarrjen në ‘Super Bowl’, Rihanna flet për herë të parë: ndihem nervoze por e emocionuar!

Rihanna-n duket se e kanë kapur emocionet para shfaqjes së ‘Super Bowl’.

Mbretëresha e muzikës, u shpreh se ka filluar të ndihet e nervozuar pasi u emërua si këngëtarja kryesore e shfaqjes së pjesës së parë të Super Bowl të vitit të ardhshëm në Glendale, Ariz.

Rihanna duket se i dha fund pauzës së saj në muzikë dhe do të rikthehet fuqishëm që pas momentit kur postoi në Instagramin e saj një foto duke mbajtur një top të futbollit amerikan.

E pyetur se si ndihet përpara performancës së saj të shumëpritur, Riri tha për TMZ : “Nidhem nervoze… por jam e emocionuar”.

Rihanna zgjodhi të mos japë më shumë detaje në lidhje me atë që fansat mund të presin nga performanca, por pritet që asaj t’i bashkohen disa emra të njohur në skenë.

Në vitin 2018, krijuesja e hitit “Kiss It Better” u  përfol për të realizuar shfaqjen e pjesës së parë për Super Bowl LIII në Atlanta.

Sidoqoftë, ajo i hodhi poshtë thashethemet në atë kohë.

“Nuk mund të guxoja ta bëja këtë. Për çfarë? Kush përfiton nga kjo? Jo populli im. Unë thjesht nuk mund të shitesha. Nuk mund të isha një stimuluese”, tha ajo për Vogue  në 2019.

“Ka gjëra brenda asaj organizate me të cilat unë nuk pajtohem fare dhe nuk doja të shkoja dhe t’u shërbeja atyre në asnjë mënyrë.”– theksoi artistja.

Shfaqja u krye nga grupi pop rock i Adam Levine, Maroon 5, me të ftuar special Big Boi dhe Travis Scott.

Shfaqja ishte një sukses i madh pasi mbi 120 milionë shikues e ndoqën spektaklin, sipas NFL. Interpretuesit përfshinin Dr. Dre, Snoop Dogg, Eminem, Mary J. Blige, 50 Cent dhe Kendrick Lamar.

Performanca e paharrueshme shfaqi një përzierje të hiteve të tyre ikonike “In Da Club”, “Family Affair”, “California Love” dhe më shumë.

10 vitet e fundit janë parë një sërë interpretuesish të mbushur me yje që u ngjitën në skenë, duke përfshirë Beyonce, Coldplay, Bruno Mars, Katy Perry, Lady Gaga, Justin Timberlake, Maroon 5, Shakira, Jennifer Lopez dhe The Weeknd.

Koncerti kryesor i Rihanna-s do të jetë i pari që do të sponsorizohet nga Apple Music.