Ëndërra e Madrileneve realitet - Mbappe arrinë marrëveshjen me Real Madridin për një shifër rekord

Ëndërra e Madrileneve realitet - Mbappe arrinë marrëveshjen me Real Madridin për një shifër rekord

Është arritur marrëveshja për transferimin e Mbappes nga PSG-ja te Real Madridi.

Sipas “PSG Community”, sulmuesi francez do ti bashkohet “Los Blancos” gjatë afatit kalimtar veror.

Raportohet se Emiri dhe presidenti Florentino Perez, së fundi kanë rënë dakord për transferimin e Mbappes.

Real Madridi do të paguaj 250 milionë euro plus 50 të tjera bonuse drejt PSG-së për shërbimet e 24-vjeçarit.